برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۰/۷/۲۷

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
مراقب آرامش و زیبایی منزل شما هستیم. فروشگاه های اینترنتی زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان

» خرید انواع فرش 1200 شانه کاشان

فرش ماشینی 1200 شانه کاشان

یکی از کالاهای اساسی منازل که از گذشته نیز استفاده از آن رایج بوده ، فرش می باشد . در گذشته استفاده از فرش های دستبافت به دلیل ظرافت و زیبایی بالا مورد استفاده قرار می گرفته اما امروزه به دلیل قیمت بالای این فرش ها استفاده از آن محدود و بیشتر به سوی فرش های ماشینی روی آورده اند . فرش های ماشینی در انواع مختلفی بر اساس تعداد شانه و تراکم تولید و دسته بندی می شوند . فرش های ماشینی از لحاظ تعداد شانه از 500 تا 1500 شانه و با تراکم 900 تا 4500 بافته می شوند .
فرش ماشینی 1200 شانه
یکی از فرش هایی که در صنعت تولید فرش ، به بازار روانه می شود فرش 1200 شانه کاشان می باشد . شرکت فرش کاشان بخاطر تقاضای بالا برای فرش های ماشینی مشابه به فرش دستبافت با قیمت مناسب به تولید فرش 1200 شانه در دو دسته : فرش 1200 شانه 8 رنگ و فرش 1200 شانه گل برجسته پرداخته تا بتواند نیاز خریداران خود را ارضا نماید . 
فرش 1200 شانه کاشان
فرش 1200شانه همان طور که از نامش پیداست از تعداد 1200 شانه تشکیل شده است . منظور از شانه فرش ، تعداد گره های موجود در یک متر مربع از عرض می باشد پس فرش 1200 شانه در یک مترمربع از عرض از 1200 گره تشکیل شده است . تراکم فرش بر اساس تعداد شانه بالا می رود . برای بافت فرش های 1200 شانه از تراکم 3600 به معنی تعداد 3600 گره در یک متر مربع از طول استفاده می شود . هرچه تعداد شانه در بافت فرش بالاتر در نتیجه ظرافت و زیبایی فرش بیشتر و همچنین هرچه تعداد تراکم در فرش بالا باشد استحکام آن بیشتر است . همین موضوع سبب می شود تا فرش های 1200 شانه به فرش دستبافت شباهت نزدیکی داشته و آن را فرش دستبافت گونه بنامند .
از خصوصیات فرش هزار و دویست شانه علاوه بر تعداد شانه و تراکم آن می توان به موضوعاتی دیگر نیز اشاره نمود .
طرح فرش 1200 شانه : برای بافت محصولات 1200 شانه از طرح های زیبا و متنوع و طرح های شلوغ و ریز استفاده می شود و همین مطلب اشاره گر این موضوع است که بافت این طرح ها در تراکم پایین امکان پذیر نیست .
ابعاد فرش 1200 شانه : فرش های ماشینی 1200 شانه در ابعاد استاندارد 6 متری ، 9 متری و 12 متری در بازار وجود دارند و استقبال از فرش 1200 شانه در سایز کوچک به دلیل کوچک شدن منازل و روی آوردن به آپارتمان نشینی بیشتر می باشد .
ماشین بافت فرش های 1200 شانه : امروزه با پیشرفت تکنولوژی و مدرن شدن دستگاه های بافت امکان بافت فرش در تعداد شانه و تراکم بالا امکان پذیر است . برای بافت فرش های 1200 شانه کاشان به دلیل استفاده از طرح های ریز و شلوغ  از به روز ترین دستگاه بافت یعنی HCIX2 محصول شرکت وندوویل بلژیک استفاده می شود .
الیاف به کار رفته در بافت فرش های 1200 شانه : برای بافت فرش 1200 شانه از الیاف آکریلیک که از بهترین نوع الیاف بافت فرش ماشینی می باشد و به الیاف پشم به کار رفته در فرش های دستبافت شباهت دارد استفاده می شود . این الیاف از خصوصیاتی برخوردار است که این خصوصیات در مرغوب شدن فرش و کیفیت آن بی تاثیر نخواهد بود .
از ویژگی الیاف آکریلیک می توان به ضد حساسیت و آلرژی ، عدم پرزدهی ، مقاومت آن در برابر پاخور شدن ،حرارت و گرما اشاره نمود .
قیمت فرش 1200 شانه : این فرش نسبت به سایر فرش های ماشینی از قیمت بالاتری برخوردار بوده ولی نسبت به فرش دستبافت قیمتی ارزان تر دارد .
انواع فرش 1200 شانه کاشان
همان طور که قبلا ذکر شده فرش 1200 شانه تولید شده توسط گروه تجاری فرش کاشان به دو دسته تقسیم می شوند :
1. فرش 1200 شانه 8 رنگ : این فرش طبق ویژگی های ذکر شده از الیاف آکریلیک با تعداد شانه 1200 و تراکم 3600 بافته می شود . تعداد رنگ به کار رفته در این نوع فرش 8 رنگ بوده که نمو و جلوه فرش را بیشتر می کند .
منظور از تعداد رنگ به کار رفته در بافت فرش ، رنگ زمینه ایی فرش نیست بلکه رنگ هایی که برای تولید نقش و نگاره های فرش استفاده می شود ، می باشد .
2. فرش 1200 شانه گل برجسته : این فرش نیز با تراکم 3600 با تعداد 1200 شانه بافته می شود . فقط تفاوت این محصول که از جدید ترین فرش های 1200 شانه می باشد در نخ استفاده شده برای بافت این فرش می باشد . نخی که در بافت این محصول به کار می رود نخ هایبالک بوده که دارای ویژگی است که بعد از تولید و دیدن حرارت بر اساس آن فرش دارای گل های بر جسته می شود .
از لحاظ قیمت فرش 1200 شانه 8 رنگ از قیمت پایین تری نسبت به فرش 1200 شانه گل بررجسته برخوردار است البته باید به این موضوع توجه داشت که عوامل زیاد دیگری نیز بر روی قیمت فرش 1200 شانه کاشان تاثیر گذارند . از جمله این عوامل : ابعاد فرش ، تعداد رنگ استفاده شده در بافت و نوع الیاف به کار رفته نیز در قیمت فرش ماشینی تاثیر گذار خواهند بود .
خرید انواع فرش 1200 شانه کاشان

فروشگاه فرش کاشان با ایجاد سایت خرید فرش 1200 برای خریداران فرش ماشینی 1200 شانه امکان خرید اینترنتی را در کنار خرید حضوری فراهم آورده است تا افرادی که به دنبال فرش لوکس یا فرش جدید هستند بتوانند به راحتی از فرش های 1200 شانه در طرح و رنگ متنوع و متفاوت دیدن نمایند . این فروشگاه امکان ارسال رایگان فرش های خود را نیز برای خریداران مهیا نموده است .
 برای مشاهده شرایط پرادخت هزینه فرش و شرایط ارسال کلیک نمایید .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه