برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۰/۷/۲۷

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
مراقب آرامش و زیبایی منزل شما هستیم. فروشگاه های اینترنتی زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان

» آشنایی با دستگاه فرش های 1200 شانه

آشنایی با انواع ماشین آلات فرش بافی

بیشترین فرش های تولید شده در کشور توسط دستگاه هایی که از شرکت شونهر آلمان و شرکت وندویل بلژیک وارد ایران شده است بافته می شوند . در سطح جهان این دو شرکت به صورت حرفه ای در زمینه تولیدات ماشین آلات نساجی به خصوص دستگاه های بافندگی فرش های ماشینی فعالیت می کنند . یکی از دلایل برتر بودن فرش های ماشینی شرکت فرش کاشان استفاده از دستگاه وندویل در کنار الیاف و مواد مصرفی مرغوب و درجه یک و همچنین استفاده از نیروی کار خبره و زبردست می باشد . معمولا فرش هایی که در تعداد شانه و تراکم بالایی تولید می شوند با این دستگاه بافته می شوند و به جرئت می توان گفت که کشور ایران یکی از موفق ترین کشورهایی بوده است که توانسته است از این دستگاه به نحوه احسنت استفاده کند و با وارد کردن تکنولوژی های جدید و روز دنیا بهترین فرش های ماشینی را تولید کند .

شرکت وندویل در بلژیک در سال 1880 تاسیس شد و از همان ابتدا دست به تولید دستگاه و ماشین آلات نساجی مانند فرش ماشینی پرداخته است . تمامی دستگاه های تولید شده در این کمپانی قادر هستند که فرش های با کیفیت و دستبافگونه را تولید کنند . این شرکت همانطور که پیشتر گفته شد ماشین آلات زیادی را تولید کرده است که در ادامه آن ها را بیشتر توضیح می دهیم . از ماشین های بافندگی فرش 1200 شانه هیچ کشور جز ایران استفاده نمی کند ، حتی کشور سازنده آن که از معروف ترین و معتبر ترین تولیدکنندگان فرش ماشینی می باشد به اندازه ایران از دستگاه های پیشرفته خود استفاده نمی کند .

دستگاه های تولید شده در شرکت وندویل به شرح زیر است :
•    Hclpx2 : تولید کننده فرش های تراکم بالا و فشرده
•    Ucl : دستگاه های بافنده گلیم های 400 شانه
•    Cl320 : گلیم بافی 400 شانه
•    Rcl : فریز بافی 400 شانه
•    Ctm : تولید فرش های مدرن و گلبرجسته

نکاتی در مورد دستگاه های HCPX2
هدف از طراحی این دستگاه تولید فرش های ماشینی با کیفیت بالا و ظاهری شبیه به فرش های دستباف که به اصطلاح به آن فرش های دستبافگونه گفته می شود نیز می باشد . بیشتر کارخانجاتی که قصد دارند فرش های شانه و تراکم بالا تولید کنند بای این دستگاه را از شرکت وندویل بلژیک وارد کنند . در این دستگاه از ژاکارد بناس مدل MJ استفاده شده است که قابلیت برنامه ریزی برای 24000 نخ خاب در فرش های گوناگونی مانند فرش های 700 شانه در تعداد رنگ 8 و فرش های 500 شانه در تعداد رنگ 10 را دارا می باشد . همچنین در این دستگاه از انتخاب گر پود که به چنخر پود معروف است نیز استفاده شده است و قابلیت انتخاب پودهای متنوع چه از نظر ضخامت و از نظر جنس را دارد که با این روش می توان از نخ های جوت برای پودهی پشت فرش و از نخ پنبه برای پود داخل فرش استفاده کرد .
دستگاه های HCPX2 مجهز به سیستم های الکتریونیکی پیشرفته ای می باشد که باعث می شود این دستگاه بهتر و آسانتر کار کند همچنین سیستم های تغذیه غلطک چله ها و استفاده از کمک های بادی ، حرکت نخ های چله بودن شوک و هماهنگ با تولید ماشین و ... باعث تضمین تولید فرش های ماشینی با مصرف نخ ضایعات کمتر و تمیز تر بودن پشت فرش و اضافه شدن سرعت بافت می شود . این دستگاه قابلیت بافت فرش و تابلو فرش های متنوع با الیاف های متفاوت مانند آکریلیک ، پلی استر ، پلی پروپیلن ، ابریشم و .. را دارا می باشد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
•  فروشگاه های خرید انواع فرش ماشینی
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه